گردهمایی مدیران و فعالان گردشگری ۹ استان کشور در یزد

عصر دیروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه نخستین گردهمایی مدیران و فعالان گردشگری در قالب جشنواره تابستانی با حضور ۷۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری از ۹ استان کشور در هتل ارگ جدید یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، “محمد رضا نصیری” در این خصوص گفت: این گردهمایی به دنبال مطالعات و بررسی های انجام شده برای استفاده حداکثری ازفصولی که گردشگر خارجی کمتری (Low Seasen) در کشور حضور دارد (ماه های تیر و مرداد) برگزار می شود تا متناسب با ظرفیت شهرستان های استان و همچنین تعامل و همکاری با دیگر استان های کشور برنامه های خاص و قابل توجهی تدارک دیده شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: تلاش می شود تعامل و همکاری با دفاتر خدمات گردشگری در ماه هایی که گردشگر خارجی در شهر و کشور کمتر حضور دارند، با برگزاری تورهای داخلی رونق صنعت گردشگری استان حفظ شود.

نصیری با بیان اینکه این گردهمایی سه روز ادامه دارد گفت: بازدید از بافت تاریخی شهر یزد، مناطق ییلاقی شهرستان تفت و مهریز، مناطق کویری شهرستان های اردکان و بافق، بازدید از هتل های سنتی و مجموعه های در حال ساخت استان و نشست با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و هتلداران استان از دیگر برنامه های این جشنواره می باشد.

لازم به ذکر است: در حاشیه این گردهمایی، کارگاه تخصصی گردشگری در راستای برگزاری تور در فصل های کم مسافر نیز برگزار شد.

گفتنی است: در این گردهمایی مدیران و فعال گردشگری از استان های تهران، البرز، تبریز، اصفهان، شیراز، کرمان، قزوین، گیلان و یزد حضور دارند.

شایان ذکر است: در پایان مراسم از دست اندکاران برگزاری این جشنواره با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.

نویسنده مطلب: مدیر سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *